Bugun...
SON DAKİKA

Çapkın Uygulamalar

 Tarih: 05-11-2017 16:30:00
Ebru RUSSMAYER

Geçen gece bir arkadaşımla evde oturmuş sohbet ederken İnstagram adresime tanımadığım bir şahıstan mesaj geldi. Mesaj aynen şöyleydi: “Merhabaların en güzeli nasıl söylenir bilmem ama; sen en güzel merhaba olarak adlandır isterim bunu! Merhaba...”. 


Mesaj tabii ki yüzümde bir tebessüm yarattı ama bir cevap yazmadım kendisine. Durumu arkadaşıma anlattığımda o da çok güldü ve bu tür mesajlar için buranın yanlış bir yer olduğu konusunda hemfikir olduğumuzu fark ettik.  

Ertesi gün, ben o mesajı çoktan unutmuşken, belli ki beyimiz biraz alınmış olacak ki bu duruma, kendisinden oldukça kinayeli olan şu mesajı aldım: “Görüldü! Keşke görmeseydin o mesajı... Onca kadından sana yazdım. Doğum günümde gelmiş olacaktın bana! Sana bütün kalbimle sıcacık bir mesaj yazdım.  Ben buradan ibaret bir insan değilim, öyle olmadığını da zamanla gözlerin görecekti. Yazık! İyi günler...”. 

Bu mesajı aldıktan sonra bu kadar da saçma bir özgüven patlaması olamaz diyerek düşünerekten“Pardon, tanışıyor muyuz?”  Yazdım.  Cevap aynen şöyleydi: “Tanışşsak merhaba demezdim herhalde! Nerdesin canım sana geleyim derdim!”.  Bunu okuyan ben, şaşkınlıkla, sadece ‘o kadar da değil!’ yazabildim 

Bir kaç hafta öncesinde de buna benzer bir yazışmayı LinkedIn de yaşamıştım. Sosyal medya hesapları amaçlarını biraz fazla aşmıyorlar mı sizce de? Sadece tanışma amaçlı başka siteler var arkadaşlar! Zamanınızı ve o güzel sözlerinizi yanlış yerlerde sarf etmeyin bence! Sizi ben şöyle yönlendireyim hemen: Mr. Google’ı açıyorsunuz ve oraya “Tanışma siteleri” yazıyorsunuz ve telefonunuza yükleyeceğiniz bir sürü uygulamaya buradan rahatça ulaşabiliyorsunuz. Ben oldukça sevilen 4 uygulamayı sizin için kısaca araştırdım: 

Bunlardan en gözdesi:  Tinder”. Mesajlaşmak için iki tarafın da birbirini fotoğraflarından beğenmesi gerekiyor. GPS özelliğinden yararlanan bu ücretsiz uygulama, en yakınızdaki arkadaş adaylarını size göstermekte. 

Diğer sevilen bir uygulama da: “OkCupid”.  Ücretsiz olan uygulamanın mesaj kutusu biraz kısıtlı olduğundan, kullanıcı bir süre sonra ücretli hesaplardan satın almak durumunda kalıyor. 

Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare gibi sosyal ağlardan bağlanılabilen diğer  bir uygulama da: “Banjo”.  Bir harita üzerinde size en uygun konumlu arkadaşı bulan bir uygulama ve tamamen ücretsiz. 

Kullanıcılarını ilgi alanlarına göre tanıştırmayı hedefleyen ve oldukça sevilen bir uygulama da : “Skout”. Bu uygulamanın açıklamasını bir kaç kez okumama rağmen henüz anlamış değilim. Telefon sallamaktan falan bahsediliyor... Benden daha ısrarlı davranır ve daha fazla  okursanız, ya da uygulamayı yüklerseniz, kısa zamanda ona alışacağınıza eminim! 

Bu arada ben bu araştırmayı yaparken aslında Instramessage (Instagram’ın özelden olan yazılı mesaj uygulaması) uygulamasının da aslında bir arkadaşlık uygulaması olduğunu okudum ve çok üzüldüm.  Yazının başında bahsettiğim çapkın arkadaştan özür mü dilemeliyim şimdi ne? Hay Allah! Ben mi yanlış yerlerde dolanıyor muşum?  

Bu kadar kolay ve amacı belli siteler varken, lütfen bizleri fotoğraf paylaşımı ya da kariyerimizi sergilediğimiz sitelerde rahatsız etmeyin sevgili çapkınlar! 

Umarım siz çapkınları doğru adreslere 
yönlendirebilmişimdir!

Yüzünüzden tebessüm hiç eksik olmasın...
 

  Bu yazı 18232 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI